Proč si pořídit křišťál na střechu

Vyslyšela jsem vaše volání! Pro ty, co si raději počtou než koukají na video tu mám přepis videa. Takže podle své libosti koukněte na video nebo si počtěte… ale přijdete o obrázky ve videu
…………………………………………………………………………………..

Jaro se mílovými kroky blíží a čím dál víc pociťujeme, že potřebujeme po zimě trochu víc sluníčka a denního světla. Denní světlo a sluníčko totiž ovlivňuje nálady člověka, je zdrojem nejen naší energie, ale i všeho živého. Ač si to uvědomujeme nebo ne, dělá nás šťastnějšími a spokojenějšími.

Denní světlo je jeden z nejkrásnějších stavebních materiálů, jaký si můžeme přát a proto doporučuji si ho co nejvíc pustit do našeho obydlí. A kde nepomohou okna a dveře, tam můžeme nainstalovat světlovod. Světlovod je jedna z fintiček, jak prozářit denním světlem místa, kam nám slunce nezasvítí a prosklené plochy tam prostě nejdou udělat.

Mohou to být např. koupelny bez oken, schodiště, chodby a podobně. Světlovod můžeme použít klidně i do kuchyně, dětského pokoje, prostě kamkoliv.

Denní světlo vám krásně podtrhne i použité materiály v interiéru, tzn. povrchové úpravy na stěnách i podlahách, nábytek a ostatní vybavení má rázem mnohem zajímavější jiskru. Nad to nás nebudou bolet oči z umělého osvětlení. A v koupelně, dámy, zvládneme mnohem lépe naše líčení, protože ať si budeme cokoliv povídat, vždycky vypadá jinak při umělém a denním osvětlení, že? Trefit barevné sladění při jiných světelných tónech je skoro až nemožné.

Denní světlo údajně snižuje i hyperaktivitu dětí. Takže věnujte dětem co nejvíc sluníčka a denního světla.

A co takový světlovod obnáší? Jedná se o vedení světla pomocí tubusu většinou přes střechu z exteriéru do požadovaných tmavých místností v našem interiéru.

Pokud se pro takový světlovod rozhodnete, určitě nepodceňujte zase výběr firmy. Nejenom výrobní, která vyrábí světlovody, ale i montážní, která vám takový světlovod do vašeho domova bude montovat. Je důležité dobře napojit střešní parozábranu a dobře zaizolovat, aby vám při změně klimatu, tzn. v průběhu ročních období a změně teplot, do obydlí nezatékalo, nesrážela se vám tam voda a podobně.

Takže určitě hledejte i dobrého pokrývače, který vám všechno správně namontuje, zaizoluje a hlavně, který má se světlovody zkušenosti. Nejlépe každodenní. Pozor na extra levné světlovody. Tam už můžete narazit a do budoucna vám to může přinést spíš starosti než radosti.

U světlovodů určitě nepodceňujte kvalitu. Dávejte si pozor i na materiály, z kterých jsou světlovody vyrobeny. Pokud koupíte nějaké umělé materiály, věřte tomu, že časem tyto zežloutnou a zajdou a v takovém případě vám světlovod dodá do interiéru málo světla.

Proč tedy dávat na střechu drahý křišťál namísto levnějších umělých materiálů? Protože křišťál, byť ho zaplatíte, tak je stálý, déšť ho pěkně jednou za čas omyje a zaručí vám kvalitní přívod denního světla do potřebného prostoru ve vašem domově. A to i v případě, že je třeba pod mrakem.

Navíc křišťál nezkresluje barevné spektrum a proto vám do domova přivede přirozenou barvu denního světla. Je hladký a tvrdý, takže se na něm nezachytává tolik prachu, jako u jiných umělých materiálů. A věřte, že vám vydrží opravdu dlouho.

Samozřejmě co se týče kvality, veškerou práci neudělá jen střešní kopule z křišťálu. Určitě musí být dobře napojená parozábrana, tubusy i kolena, pořádně utěsněná kopule i difuzér.

U tubusu je velmi důležitý vnitřní povrch, abyste do místnosti dostali co nejvíc světla. Nejideálnější, pro co největší přenos světla, je zrcadlový povrch.

U difuzérů zase je potřeba, aby byl napojen v místě tepelné izolace, aby vám v tomto místně nevznikal tepelný most a tím pádem se vám tam nezdržovala vlhkost, nesrážela voda, která by vám potom stékala tubusem do interiéru.

Difuzéry, tedy stropní rozptylovače světla, které přivádíme do místnosti jsou zase určitě dobré ze skla. Plast není úplně vhodný. Není stálý, postupem času zežloutne a tím zkresluje barvu denního světla v místnosti.

I difuzéry se dají pořídit z křišťálu a jsou určitě nejkvalitnější a nejhezčí. Můžete pořídit opravdu zajímavé designové kousky, prostě radost pohledět. Tady vám přikládám na ukázku, ať také potěšíte své oko…

Mějte se úžasně, využívejte denního světla pro sebe i své blízké na maximum. A světlovody tam, kam slunce nedosvítí!

Sledujte webovky krasneazdravebydleni.cz a dejte mi vědět, jak se vám světlovody líbí, a jestli s nimi máte nějaké zkušenosti.

Krásný den vám přeji!

Komentáře
pingbacks / trackbacks
  • […] Zajímavou variantou může být i např. umístění v koupelně s použitím tropických rostlin. Ty mají rádi vlhko a vystačí si s menším množstvím světla. Tuto variantu bych ale volila jenom v případě, že máte v koupelně okno nebo zavedený světlovod. O světlovodu jsem mluvila v jednom z předchozích příspěvků, takže více o světlovodech zde. […]

Komentujte