Paletový nábytek… ano či ne?

Vyslyšela jsem vaše volání! Pro ty, co si raději počtou než koukají na video tu mám přepis videa. Takže podle své libosti koukněte na video nebo si počtěte
…………………………………………………………………………………..

Tentokrát si řekneme něco o dalším trendu, kterým je paletový nábytek.

Před nějakou dobou se tu objevil. U někoho vyhasl a u někoho stále přetvrvává. Prvotní myšlenka super. Mám ráda kreativní tvorbu. I tato forma mě určitě, co se její tvorby týče, z tradičních věcí vytvářet netradiční, se mi líbila. Miluju věcem dávat druhou šanci, miluju dělat věci jinak, improvizovat, tvořit a vytvářet ze známého něco nového neznámého.

Z palet si můžeme vytvořit nebo nechat vytvořit např. sedačku, konferenční stolek, postel, botník, úložné police, dokonce i koupelnovou skříňku, do které se zapustí umyvadlo včetně zrcadla nad umyvadlem a podobně. Variant je spousta a ani tady se fantazii meze nekladou.

Nejenom, že můžete vytvářet zajímavé tvary a předměty, ale můžete použít i klidně netradiční barvy. Můžete doplnit např. různým polstrováním, polštáři a podobně.

Paletový nábytek může pro některé znamenat volbu levného „designového“ nábytku, pro jiného nepochopitelnou věc.

Když jsem se zeptala na tento trend truhláře, řekl mi, že to není jen tak si vytvořit pěkný paletový nábytek. Že pokud tomu lidé chtějí dát opravdu zajímavou jiskru a příjemný vzhled, je třeba si nejdřív s těmito prkýnky pěkně vyhrát, aby to vypadalo pěkně a nezadřeli jste si nějakout tu třísku kam nechcete.

Pokud chcete, aby to vypadalo aspoň trošku zajímavě, určitě je potřeba tyto surové prkýnka pěkně rozebrat, obrousit, napustit olejem nebo natřít nějakou pěknou barvou. Přebrousit a toto ještě znovu zopakovat. A pak až to můžete stlouci dohromady, dat tomu nějaké ty polštáře a lenošit.

Jenže… Z relativně levných palet, jako základní suroviny, když musíte všechno rozebrat, obrousit, natřít, prostě dát tomu nějakou formu… se to asi nezdá, ale stává se z toho docela drahý špás. Ve finále, když sečtete všechno kolem a dokola, tu práci, kterou s tím máte, ty materiály, které musíte použít (teď mám na mysli oleje popřípadě barvy, které to surové dřevo fakt saje jako bezedné), tak se dostáváme k úplně jiným cifrám, než bysme čekali.

Takže otázka zní? Chceme za takovou cenu paletový nábytek nebo si radši necháme vyrobit něco možná tradičnějšího a trvanlivějšího?

Mějte se krásně, vybírejte a tvořte si pro vás to nejlepší a nejzajímavější. A sledujte stránky www.krasneazdravebydleni.cz

A tady ještě pár obrázků pro dnešní téma (viz video)

Komentujte