5 největších omylů, kterých se můžete při výběru kuchyňské linky dopustit

Už vás nebaví být „vyflusnutí“ po vaření? klikněte na odkaz a skočte na to 🙂

A tady jsou Rozdíly mezi levnými a kvalitními kuchyňskými linkami
……………………………………………………………………………………………………………………………
Níže přepis videa, takže podle své libosti zkoukněte video nebo si počtěte
……………………………………………………………………………………………………………………………

Některé pramení z nedostatku informací a jiné ze zkušeností. Pojďme se podívat, co omyly způsobuje a proč to není správné…


1. omyl – podceňujete KVALITU MATERIÁLU

Když máte na výběr několik druhů materiálů a nevíte který vybrat, doporučuji si o nich zjistit víc informací z nezávislých zdrojů.
Vy víte, že je to potřeba. Ale cítíte se nekomfortně, protože o tom nic nevíte a je to pro vás něco nového, neznámého.

Může pro vás být jednodušší si vybrat ten nejlevnější, nejhezčí, nejmodernější. Nebo ten, který vám zrovna nějaký obchodník nabízí.

Doteď jste možná jenom pozorovali krásné obrázky, vizualizace a realizace v show-roomech. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jestli jsou tyto materiály kvalitní a jak dlouho vám vydrží?

Nevíte jak na to, tápete a asi se nechcete ani spálit. To je jasná věc. Ale víte co? Šance na to, že vyberete správně na první dobrou „naslepo“ bez potřebných informací je 50:50. Není to špatné, ale může to být lepší.

Takže určitě hoďte nepříjemnosti a ostych za hlavu, věnujte tomu trochu víc času a zjistěte, jak na tom jsou jednotlivé druhy materiálů právě s tou kvalitou a životností.

Zjistěte, jak na tom jsou povrchové úpravy i hrany, hlavně u pracovních desek, ať se vám časem neošoupou, nepodřou a hrany nerozšklebí.

Chápu, že na nich asi nebudete přímo krájet, ale tato plocha je opravdu hodně namáhaná. Občas i na prkénku s něčím zápasíte a prkénkem po pracovní desce šoupete. Jindy zas pokládáte hrnce, klidně i keramické talíře s hrubší strukturou, plechy apod. A když ne vy, tak návštěva určitě 🙂

Nepodceňte ani údržbu. Nové vypadá krásně… Ale bude to tak vypadat i za půl roku v plném provozu? S minimální námahou?

Taky se zaměřte na kvalitu kování i osvětlení. Šuplíky ať správně „chodí“, dvířka zavírají a ať máte správnou barvu i množství osvětlení. Toto všechno jsem ukazovala ve videích nazvaných Rozdíly mezi levnými a kvalitními kuchyňskými linkami.


2. omyl – Myslíte si, že na ROZMÍSTĚNÍ SPOTŘEBIČŮ a jiných částí kuchyňské linky NENÍ CO ZKAZIT

Možná jste se nad tím ani nikdy nezamysleli a nebo plně důvěřujete prodejdcům. Pozor, pozor, oni ale v této kuchyni trávit svůj čas nebudou, a proto není jejich primárním cílem dispozici kuchyňské linky dotáhnout do sebemenších detailů.

Jejich cílem je, kuchyňskou linku prodat v případě prodejce nebo výrobce.
V případě designéra zase prodat návrh kuchyňské linky. Ten se může pěkně schovat za krásné barvy a vizuální efekt, které vás na první pohled očarují a vy si řeknete: „wow, to chci!“

Často se stává, že mnozí, co vytváří návrhy a realizují kuchyně moc nevaří. Myslíte si, že to ve vymýšlení dispozice kuchyně hraje roli? No jasně, a zásadní!

Proto nemohou znát a mít odzkoušené principy, které fungují. Je rozdíl mezi myslet si, vědět a mít odzkoušeno. Stále si myslíte, že se jedná o pouhé rozmístění jednotlivých skříněk do prostoru?

Opravdu vám stačí mít pěknou kuchyň co se týče vzhledu? Nebo chcete mít pěknou kuchyň a navíc praktickou? A ještě šetřila vaši energii? Věřte, že taková zdánlivě malá „drobnost“ může mít hodně významný vliv.

Sice nad získáním informací (jak správně rozvrhnout dispozici kuchyňské linky a rozmístit spotřebiče) strávíte čas navíc, než když budete důvěřovat ostatním, ale u každodenního fungování vám to vaše do detailu promyšlená kuchyň mnohonásobně vrátí. A nestojí vás to v podstatě „nic navíc“ – teď mám na mysli peníze. V porovnání s cenou nové kuchyňské linky určitě.

Připravila jsem pro vás jednoduchý, rychlý a snadno pochopitelný návod, jak na to. Velice rychle si osvojíte fungující a mnohokrát ověřené principy. Už nebuďte po vaření „vyfluslí“. Ani se jí nevyhýbejte obloukem.


3. omyl – Myslíte si, že ZVLÁDNETE NAVRHNOUT KUCHYŇSKOU LINKU sami bez předchozích zkušeností

Je dost dobře možné, že jedině vy vaši konkrétní kuchyňskou linku zvládnete vymyslet sami k vlastní spokojenosti. Ale v určité chvíli začnete narážet na své informace a zkušenosti. Záleží na tom, kolik jich máte.

A pak vám nezbyde nic jiného, než si informace zjistit nebo se spolehnout na odborníka a nebo počkat na překvápko až po realizaci.

To, že nevidíte další řešení neznamená, že další řešení neexistuje.

A nebo už jste zažili situaci, kdy jste si řekli: „Příště toto musím udělat jinak!“? U jakých věcí vás to pálí nejvíc? U těch vzhledových nebo funkčních? Tipuji, že u obou, ale přece jenom víc u těch funkčních. Na nich to poznáte nejčastěji.

Jasně, „každý pes, jiná ves“ také není to pravé. Pokud si nejste jistí, snažte se držet jednotného stylu a podobného tónu barev. Pak nesáhnete vedle. V jednoduchosti je síla. A až získáte sebejistotu, klidně se pusťte do složitějších kombinací.


4. omyl – Přestřelená KOMBINACE BAREV a VZORŮ

Na začátku si říkáte: „je to hračka“. Inspirujete se v kuchyňských studiích, na internetu, u sousedů… Inspirace je všude kolem spousta. Z každého si vyberete to, co vás nejvíc zaujalo. Tady pracovní deska, tady dvířka, úchytky… i tyhle záda k pracovní desce jsou fantastická. Jste nadšení.

Jenže, když to všechno sestavíte dohromady, už to tak úžasně nevypadá. Proč? Protože samostatně každý materiál vypadá skvěle, ale né vždycky se hodí do kombinace s jinými.

Celek vypadá jinak, než jste si představovali. Jak už jsem říkala, méně znamená více. Nesnažte se vytvářet příliš složité kombinace ani barev, ani vzorů. Držte se jednoduché linky, kterou si na začátku zvolíte jako hlavní a nejlepší.


5. omyl – když vám KUCHYŇSKÁ LINKA NELADÍ KE ZBYTKU INTERIÉRU

Ať už si vyberete jakékoliv barvy, vzory, materiály, držte je celým interiérem. Např. líbí se vám dřevo, tak ho použijte v kuchyni, obyváku, vstupní chodbě i ložnici. Stačí i v menších plochách případně použijte zajímavé doplňky. I když použijete divokou kombinaci barev a vzorů, musí se navzájem podpořit ne zabít. Uvažujte z pohledu celku, né z pohledu jednotlivých kusů.


Uvědomění omylů přijato. A co dál?

Teď se pusťte do akce. Správné a funkční sestavení kuchyňské linky je dovednost, která se dá naučit. Jde o to mít správné informace a pokud je nemáte, vědět, kde je získat.

Můžete jít buď metodou pokusu a omylu, díky kterým získáte své vlastní zkušenosti a dovednosti. Je to ale cesta zdlouhavá i finančně nákladná.

A nebo využít zkratku, osvědčené metody obkoukat a využít pro svůj vlastní prospěch. Nevymýšlejte, co už bylo vymyšleno a odzkoušeno. Prostě to zkopírujte a rovnou praktikujte. Je to přímá rychlá cesta k vašemu cíli a spokojenosti. A hlavně, s minimální námahou.

Záleží na vás, co si vyberete. Pokud se vydáte zkratkou, tady získáte jednu z těch nejdůležitějších v realizaci kuchyňské linky – návod na praktickou a funkční dispozici. S tímto návodem pak bude sestavení kuchyňské linky hračka s perfektními výsledky, i když se do realizace pustíte sami nebo využijete odborníka.

Budete přesně vědět, co, kde a jak chtít, co je právě pro vás nejideálnější. Žádné přesvědčování od jiných. Sami si udělejte jasno.

Mějte se úžasně, využijte osvědčené principy a postupy pro svůj prospěch a tvořte si krásné a zdravé bydlení

Vaše Jana

Komentujte