Rozdíl mezi levnými a kvalitními kuchyňskými linkami – 2.část


Zamilujte si svou kuchyň a nedělejte kompromisy! klikněte na odkaz a skočte na to 🙂

Níže přepis videa, takže podle své libosti zkoukněte video nebo si počtěte (doporučuji ale shlédnout video, neboť jsou tam názorné ukázky)
……………………………………………………………………………………………………………………………
Máme tu 2. část na téma rozdílů mezi levnými a kvalitními kuchyňskými linkami. Jestli jste neviděli tu první, tak na ni určitě mrkněte (zde odkaz na 1. část rozdílů mezi levnými a kvalitními kuchyňskými linkami)

Panty, otevírací mechanismy, tlumiče dovírání

Dneska se ještě vrátím k pantům a otevíracím mechanismům. V rychlosti zabrousím i do rohových variant. Pojďme si zase ukázat rozdíly těch levných a těch kvalitních.

Jako první tu mám „dvířka s tlumičem dovírání“ (viz video). Nejenom že vydávají šílené zvuky, tak ani tlumení podle mě nic moc (viz video). Já bych si tyto konkrétní panty určitě nekoupila.

Jako další tu můžeme vidět rohovou variantu (viz video). Zvuky a plynulost pohybu taky žádná sláva, ale co oceňuji, tak je otevírání pantů do víc než 90 stupňů, to znamená, že je otevřete víc než do pravého úhlu. Máte tak lepší přístup do skříňky.

U ještě kvalitnějších pantů je můžeme otevřít až do 180 stupňů. To je hodně komfortní a takové panty doporučuji. Do rohových skříněk je to určitě fajn, protože se pohodlně dostanete do těchto špatně přístupných míst. Rohové skříňky jsou na delší téma, proto je nechám na jindy.

Další „specialitkou“ u těchto konkrétních pantů (viz video) je to, že jsou špatně seřízeny a tak se s nimi musíme trošku prát, než je zavřeme… U této konkrétní varianty se mně osobně navíc nelíbí rohové zakončení dvířek (viz video). Přijde mi to zbytečně „monstrózní“. Mám ráda jednodušší a elegantnější linky. Ale to je zase otázka vkusu každého z nás.

…Když dvířka nakonec přepereme, tak i tlumení dovírání zafunguje (viz video).

Tady už vidíme bezúchytkovou variantu zase rohové skříňky a bez zbytečných monstrózních doplňků (viz video). Prostě jednoduchý elegantní roh. U těchto vidíme skládací variantu dvířek a tomu přizpůsobené panty. Tentokrát nemáme použitý policový systém, ale otočný drátěný koš. U této varianty ale musíme dávat pozor, abysme při zavírání dvířek měli správně napolohovaný vnitřní otočný drátěný koš, protože jinak dvířka nezavřete.

A poslední rohovou variantu máme zaslepený roh (viz video). Zde vidíme už dvířka s příjemným pozvolným tlumením zavírání. Panty si dvířka pomalu a plynule pěkně přitáhnou a dovřou. Navíc mají krásně tichý a pozvolný chod. I v ruce cítíme úplně jiný příjemnější pohyb. Navíc si můžeme všimnout, jak jsou pěkně slícované s těmi vedlejšími dvířky. Pěkně drží linky i mezery mezi sebou. Příjemná varianta, kterou určitě doporučuji.

Udalší varianty vidíme boční otevírání dvířek zase bezúchytkové varianty (viz video). Korpusy (=vnitřky) ve stejném dekoru dvířek s příjemným pozvolným tlumením dovírání.

U kvalitních, dobře fungujících pantů a navíc s pozvloným tlumením vás prostě baví dvířka otevírat a zavírat.

Dřezy, baterie

A teď si ukážeme dřezy a baterie. Taky si myslíte, že na nich není co zkazit? Já jsem si to taky myslela, než jsem natrefila na několik speciálních typů. Jasně, dřezy i baterie můžeme mít z nejrůznějších materiálů. Ale není materiál, jako materiál. A hlavně když se vizuálně tváří jako nějaký materiál, tak si ověřte, jestli to tento materiál opravdu je.

Tak např. pěkné kvalitní granitové dřezy a baterie. S nimi je radost v kuchyni manipulovat a používat je. Jsou těžší a mají pěkné detaily. Navíc na údržbu jsou taky velice příjemné.

I já jsem jsem nejdřív měla představu, že jsou zbytečně drahé. Ale po srovnání kvality, ceny i s ostatními dřezy jsem přece jen tyto vyzkoušela a byla mile překvapena.

Já osobně s nimi mám dobrou zkušenost a vyhovují mě. Když to srovnám s těmi levnými dřezy, které jsem si taky odzkoušela, tak se to nedá srovnat. Řešit zaschlé kapky, mapy, drhnete to pořád dokola a dřez vypadá, jak kdyby pamatoval „první světovou“, mě prostě nebaví…

Na gratinový dřez, když poklepete, cítíte pevnost a tvrdost. Baterie jsou uvnitř kovové a pákový mechanismus má velice příjemný a plynulý chod.

Co jsem ale byla překvapená, když jsem natrefila na jejich napodobeniny. Z dálky běžný člověk možná nepozná rozdíl, ale věřte, že rozdíly mohou být opravdu velké. Poklepem zjistíte, že se mnohdy jedná o nějaký plast. Má dutý zvuk a manipulace taky o dost jiná.

Tady už vidíme a podle poklepu zjistíme (viz video), že se jedná o kovový vnitřek a chod je už zajímavější. Dřez ale pořád vykazuje dutý plastový zvuk. Pořád jsou to napodobeniny a s jejich kvalitou je to s otazníkem.

A tady už vidíme kvalitní dřezy s pěknými těmi nejmenšími detaily (viz video). Mohou jimi být granitové dřezy, zapuštěné varianty, kamenné pracovní desky se zapuštěnými nerezovými dřezy a nebo klidně i umělý kámen (viz video).

I tady zdůrazním, že není nerez jako nerez. Zase porovnávejte kvalitu verzus cenu, jejich povrchovou úpravu, následnou údržbu i životnost.

Vemte si každý materiál do ruky, ostahejte si ho, potěžkejte, vyzkoušejte na omak, povrchovou úpravu. A i když chcete šetřit, schválně si vyzkoušejte ty nejkvalitnější a nedražší materiály a porovnejte je s těmi levnými.

Jak už jsem říkala, porovnejte kvalitu, cenu a hlavně jejich životnost. Na základě toho se rozhodněte, co si vyberete a pořídíte domů.

Další „vychytávky a fintičky“ levných kuchyní

Na další fintičku, kterou jsem natrefila je tzv. „ochraný hliníkový plech“ (viz video). Po přečtení jsem byla zvědavá i já, co to bude za vychytávku. A toto mě docela dostalo… Můžete mrknou sami.

Já v tom nespatřuji žádnou výhodu, za kterou bych měla platit. Podle mě to není nic estetického ani praktického. Asi nějaký „karbonový tuning“ (omlouvám se karbonu). Ale jak už jsem říkala, každý podle svého gusta.

Tady vidíme zase hodně nepěkné zakončení soklíků. Popravdě nechápu, jak může někdo něco takového vystavovat a tímto lákat lidi ke koupi. Když porovnám cenovky na takovémto vystaveném zboží, kvalitu a vystavovaný vizuál, tak se docela divím, že je někdo schopný něco takového koupit. Za mě to jsou opravdu vyhozené peníze.

Dekor – drobný tip a doporučení

Na další ukázce vidíme dekor dřeva (viz video). Doporučuji, pokud si pořizujete dekory, které tvoří nějakou strukturu, zaměřte se na napojení této struktury, tzn. aby tato struktura ideálně na sebe navazovala.

Tady konkrétně vidíme (viz video) vodorovnou strukturu imitace dřeva na jednotlivých dvířkách a šuplících, ale rohové provedení tuto strukturu má otočenou vertikálně.

No řekněte sami, jestli by bylo hezčí, aby tato část byla taky vodorovná. Co říkáte? Za mě určitě jo. A nebo tento roh vyřešit jinak, kde by takovýto sloupek vůbec nemusel být.

V dalším videu..

V dalším videu se mrkneme na detaily, které významně pozvednou vaši kuchyň. Spousta z nich nemusejí být ani drahé, ale výsledný efekt může být perfektní. Zase i tady si ukážeme nějaké ty praktické detaily, které vám prodlouží životnost vaší kuchyně. A ještě něco navíc 🙂

Mějte se úžasně a sledujte web www.krasneazdravebydleni.cz

Vaše Jana

Komentujte