Jak čistit granitový dřez? A navíc bez chemických přípravků?

A tady slíbený návod, jak ideálně rozmístit dispozici kuchyňské linky, aby byla praktická a funkční… (klikněte zde)

……………………………………………………………………………………………………………………………
Níže přepis videa, takže podle své libosti zkoukněte video nebo si počtěte. Doporučuji ale video s názornou ukázkou…
……………………………………………………………………………………………………………………………


Máte granitový dřez a nevíte, jak se o něj starat? Nebo zvažujete jeho koupi a zajímá vás, jak je náročný na údržbu? Proč by měl být lepší než např. nerezový dřez?

Co to vůbec je granitový dřez?

Nejdřív si pojďme říct, co to vůbec granitový dřez je. Granitový dřez respektive granit je materiál, který spojuje ty nejlepší vlastnosti všech dosud známých materiálů, ze kterých se vyrábí kuchyňské dřezy.

Granitové dřezy mají vzhled keramiky. Jsou na dotek hladké a příjemně teplé. Jedná se o velmi tvrdý materiál. Dřezy jsou hygienické, nárazuvzdornější, lépe omyvatelné než dřezy z jiných materiálů. Snášejí i dost velké teploty. Navíc jsou velmi pěkné a elegantní na pohled.

Jako první s nimi přišla firma Schock, která řadu let investovala do jejich vývoje. Byla první v Evropě, kdo začal vyrábět dřezy na bázi lisovaných křemenných plně probarvených kristalických směsí spojených akrylátovým pojivem.

Tyto dřezy mají jedinečnou odolnost proti nárazům a škrábancům. I odolné skvrny a usazeniny jako např. červené víno, káva, vodní kámen lehce odstraníte jemným přetřením vlhkým hadrem.

Dřez můžete pořídit v několika barvách od těch úplně světlých bílých přez béžové, hnědé, šedé až po černou.

A jak se jednoduše starat o granitový dřez bez chemických přípravků?

Umyji mycím prostředkem na nádobí, vytřu do sucha, naolejuji jedlým olejem (klidně „oliváčem“), přebytečný olej otřu a je to. Olej na povrchu udělá ochranný film, po kterém kapky lépe stékají a tolik se neusazuje špína ani vodní kámen. Toto pravidelně opakujte a uvidíte, jak budete mít dřez pořád pěkný.

Základ je KVALITNÍ granitový dřez, žádná alternativa, žádná napodobenina.

Mějte se úžasně a jestli jste si ještě nepořídili návod, jak ideálně rozmístit dispozici kuchyňské linky, aby byla praktická a funkční… a svou kuchyň si tak maximálně zamilovali a při každém používání užívali, tak to určitě udělejte. Klikněte zde.

Komentáře
 • Marky
  Odpovědět

  Paráda, tohle video mi moc pomohlo, a určitě tento dřez krásně doplní mou novou kuchyň, děkuju mnohokrát 🙂

  • Jana
   Odpovědět

   To je fantastické, Marky! 😊 Tak dobře vyberte (nejenom dřez, ale celou kuchyň) a hlavně nezapomeňte na správnou dispozici.

   Jak se říká: “láska prochází žaludkem”, tak si i kuchyň zamilujte, ať vám plodí samé dobroty 😊🍀

Komentujte