Krutá realita… Už se vám to taky stalo?

Zde slíbený odkaz (klikněte): Mapy (taháky) jak správně vybrat dům, byt i pozemek

……………………………………………………………………………………………………………………………
Níže přepis videa, takže podle své libosti zkoukněte video nebo si počtěte
……………………………………………………………………………………………………………………………

Koupě bytu, domu není obyčejný nákup

Taky patříte k těm šťastlivcům, kteří dosáhli na hypotéku nebo jiné financování pro své bydlení a teď hurá na nákupy? Jenže koupě bytu nebo domu není obyčejný nákup, jak když jdeme koupit rohlíky.

Proč? No třeba už pro to, že to naše budoucí bydlení budeme splácet pěknou řádku let. Nebo proto, že když sáhneme vedle a vybereme špatně, může se nám to pěkně prodražit. A nebo nám pěkně zavařit, zkomplikovat situaci a budeme muset zbytečně dělat ústupky a kompromisy.

Krutá realita, která se často děje…

Tak třeba… vyberete si krásný byt a je jedno, jestli je ihned k nastěhování a nebo v něm ještě budete dělat nějaké úpravy.

Pěkně si ho vymazlíte, pořídíte nový nábytek, když jste tak výhodně koupili a nějaká ta kačka ještě zbyla. Rozpočet Vám pěkně vyšel, všechno jste podle představ pořídili, krásně bydlíte a měsíčně splácíte své nové bydlení, které vaše výplata tak tak pokrývá. Prostě žádné další vyskakování. Ale je super, že bydlíte, jak se říká, ve vlastním.

Jenže po nastěhování a užívání si prvních dojmů jdete na schůzi všech vlastníků domu, kde se dozvíte, že je špatná střecha a do domu zatéká. A to obnáší velké finanční investice. Ve společné kase sice něco je, ale zdaleka to nestačí a tak padne rozhodnutí, že buď musíte jednorázově složit další sumu a nebo měsíčně platit mnohem vyšší platby do společné kasy domu.

Aha… A co teď? Jste vycinkaní po koupi, další peníze nemáte a další peníze vám banka nepůjčí. No pěkně nepříjemná situce. Co myslíte?

A víte proč vznikla?

Protože jste se před koupí vašeho nového bytu nezeptali, v jakém stavu je střecha a jestli bude potřebovat v dohledné době opravit. A realiťák ani majitel vám to neřekl. Mohl to klidně být i jeden z důvodů, proč ten váš byt původní majitel právě prodával.

Takže jak z toho ven?

Jednoznačně jak se říká: ‘kdo je připraven, není překvapen’. Proto doporučuji už před samotnou koupí tyto situace řešit. Tzn. už když byt, dům, klidně i pozemek vybíráte.

Už na každé prohlídce se ptát, ptát a zase ptát. Informace, které dostanete, si ověřovat. Jenže si asi říkáte, JAK MÁM VĚDĚT, NA CO SE PTÁT? CO MĚ MÁ ZAJÍMAT? KDYŽ S VÝBĚREM NEMÁTE ŽÁDNÉ ZKUŠENOSTI.

Abyste měli vše při ruce, mám pro vás 3 mapy, takové taháky, které vám prozradí, na co se ptát, čeho si všímat, co zkoumat, ať už vybíráte byt, dům nebo pozemek. Tyto mapy, taháky se podrobně zaměřují jednak na vnitřní prostředí, to znamená uvnitř bytu nebo domu, na vnější prostředí, to znamená čeho si všímat v okolí domu (teď jak jsem mluvila o té střeše, to je přesně jeden z těch případů) a na co se zaměřovat u pozemku. Ano, i pozemek je důležitý, i když už dům na něm stojí. Pokud vybíráme stavební pozemek, na kterÉm teprve budeme stavět, tak o to víc faktorů by nás mělo zajímat.

Takže mapy, taháky: jak správně vybrat byt, dům i pozemek si můžete pořídit tady kliknutím.

Mějte se úžasně a hlavně vybírejte dobře nemovitosti. Budou to vaše domovy a jsou to vaše peníze. A navíc, nervy máte jenom jedny!

Vaše Jana

Komentujte