Proměny interiéru… Jak lehce změnit atmosféru dané místnosti

Níže přepis videa, takže podle své libosti zkoukněte video nebo si počtěte (doporučuji ale shlédnout video, protože jsou tam názorné ukázky)
……………………………………………………………………………………………………………………………

Hodí se k sobě tento styl i barvy? Už žádné překvápko

Dneska si ukážeme, proměny interiéru a jak lehce můžeme měnit atmosféru dané místnosti pomocí stylu, použitím barev a nebo i drobnou výměnou nábytku. Jak se nám ta stejná místnost bude proměňovat před očima několika drobnými úpravami…

Máte určitý styl a nedokážete si ho představit v kombinaci s jinými barvami? Bojíte se navzájem mezi sebou kombinovat styly? Chcete nějakou změnu, ale nevíte, jak na to? Chybi vám představa, jak by konkrétní místnost měla vypadat a nebo ji chcete změnit, ale nevíte, jak?

Pojďte se se mnou podívat na inspiraci takové malé nenápadné proměny. Vybrala jsem takovouto (viz video) vstupní halu, která nejenom vítá příchozí, ale zároveň slouží i jako relaxační koutek.

Máme už daný styl i vzhled prostoru a k tomu si v této místnosti ukážeme různé barevné varianty, tipy sedaček, koberců a doplňků, které v takovémto interiéru můžeme použít. Uvidíte sami, co se vám bude líbit nejvíc a co naopak už bude přestrelené.

V naší místnosti vidíme různou kombinaci béžových barev se zlatým lemovaním. Už i v tomto základu je dost kombinací, např. i mramoru, dřeva, dlažby na koso, takže s dalšími doplňky a vybavením bych byla opatrná.

Do zadu ke krbu jsem zvolila kresílka taky se zlatým lemovaním a jako dekorace zlaté plameňáky. Sedačku neutrální, nijak výraznou, v béžové barvě doplněnou tmavými polštáři, které krásně doplňují křesílka u krbu. Abychom se nedrželi jenom těch béžovek, zvolila jsem modrý koberec. Tady vidíme, že i modrá se dá příjemně nakombinovat i se zlatou barvou a působí velice dobře.

Moderní kovový prosklený konferenční stolek zase dodává prostoru ostrý rys a v kombinaci se zlatými, lesklými kovovými prvky jde ruku v ruce. Navíc černá barva opticky propojuje prostor s kresílky i polštáři na sedačce a tmavým krbem. Jo, dokážu si to takto představit a může to být fajn varianta.

Tady jsem modrý koberec vyměnila za zelený. Optický ráz místnosti se nám změnil. Jedna jediná změna barvy a jak to hned vypadá zase jinak… Za mě i zelená jde. Libí se mi přechod ze zelené barvy zase do béžovky, která je všude okolo. Působí to jemnějším dojmem.

A tady moderní sedačka, spíš lenoška. Za mě si taky dokážu predstavit. I tu bílou barvu. Potkává se s dlažbou na podlaze. A černé kovové nožky pěkně kopírují kovovou linku konferenčního stolku a tmavých křesel u krbu. Tady bílou moderní lenošku můžeme vidět i s modrým kobercem….

A tady vidíme zase jiný styl sedaček. Sice jsou v béžove barvě, ale mě moc neladí tvar sedačky ani vzory na polštářích. Tato varianta mi lehce ruší atmosféru místnosti. A ještě se zeleným kobercem…

Tady vidíme zvířecí vzory a vyčiněnou kožešinu. Na kožešině se mi líbí barva. Ta mi do tohoto interiéru taky pěkně pasuje. Oživí, není nudná. Ta kožešina se mi líbí i k těm sedačkám i konferenčnímu stolku, ale tuto variantu bych zvolila v jiném interiéru bez kombinace zlatých prvků.

A tady máme koberec v béžovkách, příjemných odstínech tón v tónu. I když je to takový specifický vzor, docela i pasuje do naší místnosti a nevypadá vůbec zle. V jiném interiéru bych se ho vůbec nebála zase spoužít s těmito sedačkami a konferenčním stolkem. Moc pěkný…

Tady vidíme koberec ještě s původní velice neutrální sedačkou v naší hale a odpočinkovém koutku. Zde máme na ukázku koberec divočejších barev a vzorů. Sám o sobě je koberec velice pěkný, ale do našeho interiéru se nehodí.

A ještě konferenční stolek z kamene. I když kopíruje materiál použitý v místnosti, tak já bych takovýto konferenční stolek nepoužila. Na mě je hodně nevýrazný, málo zajímavý. Ale každému se samozřejmě líbí něco jiného. A to je v pořádku.

Takže já se vracím k našemu původnímu prosklenému kovovému stolku. Ještě si vzadu u krbu můžeme pohrát s další dekorací. Volím i tady zlatou barvu, tentokrát ale žádné ostré strohé linie, ale pěkně kroucené organické tvary.

Pokud je to na někoho už moc, dá se zvolit klidně další plameňák, jaký už tam máme. A bude to vypadat takto. A nebo pokud nechceme mít přeplameňákováno, můžeme symetricky dva umístit ke krbu a vyměnit s organickými tvary.

A tady si ještě v rychlosti ukázeme různé tipy sedaček různých barev, abyste viděli, jak prostor změní. Některé kombinace jsou hodně šílené a vůbec se do našeho daného prostoru nehodí. To ale neznamená, že je nemůžeme použít v jiném prostředí, kde naopak padnou, jak prdel na hrnec. Takže ještě v rychlosti pro představu.

Mějte se úžasně, slaďte si své domovy podle svých představ, klidně kombinujte styly, barvy a vzory, ale s jemností a citem.

A přihlaste se k odběru na YouTube-ku kliknutím na ikonku s mou hlavou v rohu přímo ve videu.

Vaše Jana

Komentáře
 • Veronika
  Odpovědět

  Líbí se mi názorné ukázky toho, co jedna změna udělá s interiérem.

  • Jana
   Odpovědět

   😊 super, to jsem ráda, Verčo 😊 Člověk si často ani neuvědomí, jak málo stačí ke změně… I zdánlivě nenápadnými úpravami, změnami a doplněním rázem vykouzlíme zbrusu novou atmosféru v interiéru. A tak si můžeme lehce pohrávat s různými vizuály podle našich nálad 😊

Komentujte