Jakou barvu dveří vybrat do vašeho interiéru

A tady slíbený e-book: Jak vyladit vchod do svého domova, aby vám to při každém příchodu i odchodu vrátil (klikněte zde)

……………………………………………………………………………………………………………………………
Níže přepis videa. Tentokrát se omlouvám za kvalitu zvuku. Mrkněte na video a kdyžtak si počtěte. Ve videu je něco navíc, než jen v přepisu…
……………………………………………………………………………………………………………………………

Často se mě ptáte, jakou barvu dveří vybrat do vašeho interiéru. 

Než se pustíte do jednotlivých barev a třeba i odstínů a struktury různých druhů dřeva …

… odpovězte si na otázku, jak chcete, aby váš interiér vypadal… úplně celý včetně vybavení.  Chcete mít dřevěnou podlahu? Výraznou sedačku, která bude poutat vaši pozornost? Krásné umělecké dílo na stěně? Onixovou stěnu? Prostě si představte všechno, co chcete v místnosti mít. Taky si řekněte, jakou barvu budou mít stěny. Z jakých materiálů chcete mít nábytek. Co chcete, aby upoutalo v dané místnosti vaši pozornost? 

Proč je toto všechno důležité? Už teď? Když vybírám teprve dveře? A nábytek budeme řešit až za měsíc, za dva?

Protože jedině tak vyberete správnou barvu a strukturu dveří a budete s vaším domovem spokojení. Tak například, pokud si vyberete barvu dlažby v dekoru dřeva a k ní postavíte např. dveře taky v dekoru dřeva. Co se stane?

Pokud to není úplně stejný odstín a tip dřeva, už to vypadá jinak a nepotká se vám to. Prostě je vidět, že je to jiný. A na dlažbě a dveřích stejný dezén prostě neseženete. Každý výrobce dělá jiné dezény a kresba i odstín vždycky vypadá trochu jinak. 

A když vedle sebe postavíte přírodní masivní dřevo a imitaci dřeva? Tak rozdíl je opravdu velký. A co když těch různých druhů dřev do jedné místnosti postavíte hned několik? Jak najednou bude interiér vypadat? Co myslíte? 

Třebaaa dlažba v dekoru dřeva, dveře v imitaci dubu, poličky ze smrku a jídelní stůl v přírodním masivním dubu…

Bude tam těch dřevěných dekorů hodně a každý bude vypadat jinak. Jak kresbou, tak barevným odstínem. 

Jasně, je na vás, jestli vám to bude vadit nebo ne. Já, pokud bych investovala peníze do zbrusu nového bydlení, tak bych určitě pečlivě vybírala. 

A teď si představte, že máte např. bílé stěny a krásnou barevnou zajímavou sedačku, na kterou jste pyšní. Co chcete, aby v interiéru bylo nejvíc vidět a upoutalo vaši pozornost? Ta sedačka nebo dveře? 

A pokud těch dveří máte v této místnosti víc? Řekněte si, jestli bude lepší radši ty dveře jak se říká “zneviditelnit” a dát plnou pozornost a dominantu vaší úžasné sedačce…

Já osobně bych v tomto případě dala spíš dominantu sedačce a barvu dveří bych zvolila méně nápadnou. Takže třeba k bílým stěnám bílé dveře nebo s lehounkým nenápadným nádechem.

Bílé dveře nemusí znamenat nezajímavé dveře

Vždycky se dívejte z nadhledu. Výběr dveří určitě řešte jako jeden dílek z celku. 

Pokud si naopak chcete vyhrát tón v tónu s dezénem dřeva

…zvolte ten stejný tip a dezén na víc místech, ať se prostor pěkně propojí. Pěkně ten samý materiál zopakujte. Ideální varianta, pokud si to člověk může dovolit, např. masivní dubová podlaha, klidně dubové dveře, dubový konferenční stolek a třebas jídelní stůl. Dotvoříte ostatním vybavením a dekoracemi a váš domov na vás dýchne svěží sladěnou přírodní atmosférou.

Mějte se úžasně a jestli jste si ještě nestáhli e-book zdarma: „Jak vyladit vchod do svého domova, aby vám to při každém příchodu i odchodu vrátil“, tak si ho určitě stáhněte. Najdete ho zde.

Jo a interiérové dveře řešíme jinak než vchodové dveře. O těch zas někdy příště.

Vaše Jana

PS: ještě jednou omluva za zvuk ve videu 🙂

Komentáře
 • Marky
  Odpovědět

  Vysvětli tohle prosím tě Radkovi, díky 😀

  • Jana
   Odpovědět

   Co konkrétně? Je často náročné si představit interiér dopředu. Hlavně pro toho, kdo má malou představivost. Vysvětlím, jak se uvidíme, dáme řeč. 😊 Máte konzultace, tak to prokonzultujeme osobně, to bude nejlepší 😊

 • Jane
  Odpovědět
  • Jana
   Odpovědět

   Rádo se děje, Jane 🙂
   Já Vám také děkuji za komentář 🙂

Komentujte