Nalaďte se tou správnou energií

Níže přepis videa. Takže podle své libosti koukněte na video nebo si počtěte…

…………………………………………………………………………………..

Dneska si budeme povídat o tom, jak se dostat víc do pohody, setřepat ze sebe stres, abychom se cítili odpočatě a příjemně.

Víte, že všechno kolem nás má určiou energii? My samy, tzn. že pokud se cítíme skvěle, jsme dobře naladění a máme úsměv od ucha k uchu, naše energie je také taková – prostě pozitivní.

Pokud jsme ale naopak na něco naštvaní, jsme smutní, něco se nám nepovedlo a nebo nás štve soused od naproti, naše energie je negativní.

A tuto naši energii si neseme s sebou na každém kroku.

Znáte ty případy, kdy jste veselí a najednou přijdete do místnosti, kde je víc lidí vážných, zadumaných a řeší nějaký problém? Jak se cítíte, když se ocitnete v takovém prostředí? Budete se pořád smát, budete pořád veselí? Nebo převezmete vážnou tvář a říkáte si, že byste raději zase zmizeli?

Dám příklad. Jdete na poštu. Po cestě potkáte přátelé, s kterými jste se zapovídali a např. domluvili společné grilování, které se vám minule tak líbilo. Rozloučíte se a pokračujete dál. Vkročíte do budovy pošty, rozhlédnete se a zjistíte, že u každého okénka je fronta minimálně 5-ti lidí. Hmmm, to zase bude na dlouho, vám bleskne hlavou. No nic, tak se zařadíte do jedné z front, kterou si vyhodnotíte z hlediska pravděpodobnosti jako nejrychlejší a čekáte, až na vás přijde řada.

Tu najednou si někdo začne stěžovat: no to je teda hrozný. Vždycky, když sem příjdu, je tady taková fronta. Stejných povzdechů a nechutí se rázem přidá dalších 5 od dalších lidí, co tu stojí. A najednou začne někdo křičet na paní za okénkem, jak si to jako představuje.

Takže jaká je energie prostoru pošty? Jaká je energie ostatních lidí, kteří tam jsou? Jaká je vaše energie? Změnila se po příchodu na poštu? Jste stále veselí nebo se vaše nálada promění a přeberete tuto negativní energii i na sebe?

Každý prostor, každá věc i každý člověk má určitou energii. Buď pozitivní, nebo negativní. A tím, jak se setkáváte s určitými lidmi a přicházíte do určitých prostor, tak tato energie na vás působí. A je jenom na vás, jakou energii si uchováte a nebo jakou energií si pustíte k tělu. Pokud je okolní energie silnější, tak dřív nebo později si ji převezmete i k sobě.

Také se vám stává, že vás ráno něco naštve a vy se až do odpoledne z toho cítíte špatně? Jak přijdete domů, musíte si o této těžkosti postěžovat? Proč si v sobě tak dlouho uchováváme negativní energie?

A teď si představte místnost, ve které se někdo pohádá. Jakou má tato místnost asi energii? Pozitivní určitě ne. Pokud do takové místnosti vkročíte např. chvíli po zmíněné hádce, jak si myslíte, že se budete cítit? No většinou zvážníte, aniž byste si to uvědomili a úsměv vám také pěkně ztuhne. Schválně si to někdy zkuste…. A nebo, pokud jste opravdu hodně odolní a hodně pozitivní a vaše energie je silnější než energie v místnosti, tak dokážete energii v místnosti zlepšit.

Samozřejmě energie v prostorách se dají čistit. Např. jak už jsem říkala klidně i naší pozitivní energií, ale hlavně pořádným vyvětráním a puštěním dovnitř pořádné dávky čerstvého vzduchu, puštění dovnitř přirozeného sluníčka, kytkami, veselými a příjemnými obrazy, příjemnými předměty a podobně. Můžete využít i příjemné vůně a zvuky, např. pustit si oblíbenou veselou nebo klidně i relaxační hudbu.

Opravdu všechno má své energie. Takže je důležité i ve svém domově si držet co nejvíc pozitivní energie. Protože když přijdete domů po náročném dni, aby vám váš prostor chybějící energii vrátil a vliv vám novou dávku energie a dobré nálady do žil.

Co je hodně důležité pro udržení si pozitivní energie v prostoru, je pořádný úklid a pravidelně udržovat pořádek. Protože z prostoru, kde přetrvává chaos, si tento chaos přenášíte i do svého života, svého myšlení, svého jednání.

Takže určitě doporučuji pročistit sebe i prostor, v kterém se často pohybujete. Možná se vám to zdá jako „klišééé“, ale věřte tomu, že to tak je. Schválně to zkuste… 🙂

Mějte se úžasně a držte si kolem sebe i ve svém okolí pořádnou dávku pozitivní energie. To je jeden z klíčů úspěchu vedoucímu ke krásnému a zdravému bydlení i života.

Komentujte