Barvy podzimu… Dekorace, míchání barev, inspirace…

Postupem času se nám všechno začíná pěkně zbarvovat a příroda nám chystá další úžasnou škálu barev, kterou v předešlých ročních obdobích letošního cyklu ještě neukázala.

Zelená pomalu, ale jistě ustupuje a všechno okolo nás začíná barevně hrát. Objevují se nejrůznější zemité tóny, přes žluté, hnědé až po temně rudé.

Můžeme toho využít například v dekoracích a tak třebas z plodů podzimu a jejich barevných variací můžeme vykouzlit úžasné přírodní dekorace a zátiší nebo se z těch krásných tvarů a kombinací barev můžeme nechat inspirovat pro náš interiér či exteriér a použít, kde nás napadne (ať už to jsou obklady na stěnách, dlažby, výmalba stěn, koberce, menší koberečky, závěsy, dekorační polštáře, povlečení a podobně. A když nechcete tak výrazné syté barvy? Ztlumte si je klidně na jemnější pastelové).

Poslední dobou mám hodně ráda použití přírodních čerstvých plodů jako dekorace. Ať už na jídelním stole (tam jsou opravdu úžasné) nebo pověšené na dveřích, oknech případně v nějakých rafinovaných zákoutích.

Třebas takové chilli papričky… Z naší úrody můžeme navléknout na nit a zavěsit. Vytváří krásné tvary, svými nádhernými barvami rozzáří váš interiér a navíc si je takto pěkně usušíte na zimu.

Nebo dýně či slunečnice. Můžete si z nich udělat krásná zátiší. Slunečnice dat do vázy, položit jen tak na stůl či polici nebo taky zavěsit a při té dekorativní parádě postupně usušit.

A ty dýně, když vás přestanou bavit? Tak je klidně snězte! 😊

Nebo je můžete zajímavě vyřezat a večer v nich zapálit svíčku. Uvidíte, jak se místnost ukáže v úplně jiných barvách a odstínech, než jste zvyklí. Plamen svíčky vám bude malovat v prostoru různé obrazce. Zase u toho můžete příjemně relaxovat. Nebo si dat úžasnou večeři s přáteli.

Ze slunečnic zase můžete vydlabat semínka, která jsou také jedlá. A když je hned nesníte, můžete je nasypat do nějaké zajímavé dózy a udělat si takto dekoraci i ze semínek.

Co takhle šípky? Nejenom že to může být zase krásná dekorace, ale můžete si z nich udělat i čaj.

Nápadů a příležitostí je spousta. Stačí si jen vybrat a realizovat. Nebojte se a tvořte. Je to nejjednodušší varianta, jak si obměnit a skrášlit prostor třeba podle ročního období. Jděte tou nejjednodušší cestou, v souladu s přírodou. Ona vám napoví a ukáže.

Přeji vám nádherný den v barvách podzimu a tvořte si krásné a zdravé bydlení! Hrajte si, smějte se!

Komentujte