DESIGN

    DESIGN nebo FUNKČNOST? Co myslíte?

    DESIGN je krásná věc! Ve světě již nějakou řádku let je centrem pozornosti a pomalými krůčky přichází i k nám a přitahuje čím dál větší množství pozornosti. Už nepřemýšlíme, jen jak a čím si vybavit byt, dům, pracovnu, kancelář a další interiéry a exteriéry, jen abychom tam měli to, co potřebujeme. Čím dál víc si uvědomujeme, že se chceme cítit příjemně. A příjemně se cítíme tam, kde nám to připadá vizuálně pěkné a zajímavé.

    Designéři různých odvětví, od bytových, průmyslových přes módní, grafické, produktové apod. se jen předhánějí v nejrůznějších nápadech. Cílem je přenést do „obyčejných“ předmětů nějaký zajímavý estetický vzhled a nejrůznější vychytávky. Ve většině případů jde o co nejefektnější propojení zejména estetické stránky daného předmětu, prvku s jeho funkčností. Je pravdou, že ne vždy se propojení s funkčností některým podaří… Designéři musí pracovat jak s technickými, tak i výtvarnými schopnostmi, znalostmi a dovednostmi.

    Co se týče designové stránky, od těch, které jsme schopni si představit doma, na sobě, v prostorách, kde se pohybujeme atd. až po ty úplně abstraktní až nepochopitelné. Mnohdy žasneme: „To je pecka!“, ale následně si někdy říkáme: „No, ale toto si doma, na sobě… rozhodně nedokážu představit. K čemu by mi to bylo?“. Každý má tu svoji hranici jinde. Jednomu se to zdá úžasné, druhý si to nedokáže představit. A proto zase a znovu říkám, že se určitě řiďte vlastním stylem, uvážením, nadšením a tlukotem svého srdce!

    A na závěr: za mě nejideálnější varianta je určitě, když design jde ruku v ruce s funkčností. Protože co je krásné a funkční, je prostě TOP!