Home staging jen pro pronájem a prodej nebo i pro svůj domov?

S bydlením je to jako s módou! Taky když obléknete svůj byt/dům do nového kabátu, rázem vypadá úplně jinak.

Znáte pojem „home staging“? Většinou se tento používá při pronájmu nebo prodeji nemovitosti. Jedná se o to, že interiér uklidíte a opticky naladíte tak, aby vypadal prostě dobře. Tuhle židli přesunete do tohohle rohu ke stolečku, ustelete postel, kterou přehodíte pěkným přehozem. Barevně sladíte doplňky, nastavíte osvětlení. Natřepete polštáře. V koupelně pěkně uspořádáte nejrůznější přípravky pěkně organizovaně nebo schováte do uzavíratelných skříněk. Atd. atd.

Proč tyto vychytávky dělat jen při prodeji nebo pronájmu bytu? Dělejte si je i ve svém bytě/domě dnes a denně a uvidíte, jak rázem se vaše obydlí stane vzdušnější, hezčí, čistší a když použijete ještě nějakou tu vůni navíc, tak i voňavější. Třebas krásnou čerstvě natrhanou luční kytkou vloženou do vázy. Za minimální náklady získejte maximum. Nemusíte každý den běhat do květinářství a kupovat čerstvě řezané květiny. Jak říkám, prostě hrejte si! Dělejte z tradičního netradiční! Buď zaběhněte na louku nebo zahrádku za domem nebo klidně do truhlíku za oknem.

Viděla jsem i zajímavou dekoraci např. paličku klíčícího česneku umístěného na jídelním stole v pěkné misce. Asi by mě nic takového nenapadlo, ale vypadalo to úžasně! Česnek byl čerstvý, barevný, krásně rostlý. No pecka dekorace! A když přijdete do takové kuchyně, kde je krásně uklizeno, v troubě voní nějaká dobrota, na stole čerstvé potraviny, tak to se vám sliny začnou sbíhat samy. Určitě lepší než hora neumytého nádobí 😊 A navíc takovouto dekorací si můžete krásně dochutit i lahůdku, která právě před vás přistane 😊

Všechno řešte podle toho, co máte aktuálně po ruce a stojí vás to co nejmíň času, peněz a energie. Paradoxně, co je zadarmo, běžně dostupné, často přehlížíme, neumíme využít a nevážíme si toho. Pojďme to změnit a vytvářejme si kolem sebe příjemné prostředí, pohodu, dobrou náladu a to všechno s úsměvem na tváři. Tak jak ty nejdůležitější věci jsou v životě zadarmo, jako např. přátelství, láska, obejmutí, úsměv, spánek, rodina, smích, krásné vzpomínky… tak si i v tom našem domově dopřejme pořádnou dávku těchto krásných věcí a svůj byt/dům proměňme na ráj, ve kterém se nám bude dařit a budeme se tam cítit skvěle!

Nebojte se hrát, zkoušet a improvizovat!

Mějte se nádherně a vytvářejte si krásné a zdravé bydlení!